Четвер, 28.03.2024, 12:23
КЗ "Полтавська районна централізована бібліотечна система" Полтавської районної ради
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Новини [289]
Оголошення [36]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія Н. Млинської СБФ

27.08.1962 року виконком Полтавської обласної ради прийняв рішення № 384 «про зняття з реєстрації релігійної громади у с. Н. Млини». Недіюча церковна споруда була передана у розпорядження Нижньомлинської сільської ради для використання під сільський клуб. Олійний живопис був забілений, у храмі організували клуб. Тут же була і бібліотека У бібліотекарем була Клунник Валентина Миколаївна. Жителька с. Н. Млини. Цікаво, що у середині храму були встановлені перегородки, які зверху були перешиті швелерами та дерев`яними щитами. У кінці 80- х р. у селі була створена ініціативна група, яка почала збір підписів  під клопотанням у різні інстанції про створення та реєстрацію релігійної громади, а у 1990 р була таки створена і зареєстрована релігійна громада, було освячено храм, який діє понині.

А сільську бібліотеку було переведено у будівлю на території Нижньомлинської 8 річної школи. Працювала там уже бібліотекарем жителька села Гора Портна Марія Яківна.

З 1978 року бібліотекарем стала Климко Тетяна Андріївна.

На той час у бібліотеці був тільки один стелаж для книг з неструганої дошки. Решта книг зберігалося   у  ящиках (фонд становив близько 5000 книг).

На той час у Н. Млинах функціонувала тільки початкова школа, тому вільні приміщення були. Проте батьки наполегливо домагалися відкриття 8 річки. І у 1982 р 8 річну школу було відкрито знову. А сільську бібліотеку було переведено у село Гора.

Тодішній радгосп ім. Шевченка виділив під бібліотеку у літньому гуртожитку для студентів кімнату площею 30 м2.

Бібліотека проіснувала в цьому приміщенні до 1995 року.

Сільська бібліотека обслуговує жителів села Гора, Шмиглів та Н. Млини. Працював пункт видачі книг у магазині с. Гора. Також велику увагу бібліотека приділяла  роботі з працівниками МТФ радгоспу ім. Шевченка,  бо вони читали найбільше. Готувалися перегляди літератури, книжкові виставки, масові заходи. Слід відзначити, що активність читачів була настільки високою, що люди стояли в черзі на східцях з 2 до 1 поверху гуртожитку.

Для працівників МТФ бібліотека випускала стінну газету «Вперед». Традиційними були тематичні вечори до 8 березня, жовтневих свят, Нового року. Люди брали активну участь у мітингах на честь Дня Перемоги, організовували на березі річки Ворскли у с. Н. Млини Маївки (Масові гуляння).

Цікаво було спостерігати у 80-х роках (коли у с. Н.Млини був закритий клуб) вечорами старше покоління збиралося повільно йшло вулицею і під гармошку співали народних українських пісень. Незмінним гармоністом був Климко Федір Степанович 1915 р.н.

Оскільки громади с. Гора. Та с. Н. Млини добивались побудови нового приміщення школи, то місцева влада віддала під школу приміщення гуртожитку в с. Гора.

Учні 5-9 класів почали навчатися у с. Гора у приміщенні гуртожитку у І зміну. Учні 1-4 класів залишилися у приміщенні школи с. Н. Млини.

Частину приміщення Нижньомлинської школи, а саме 2 кімнати площею 45 м2 з окремим виходом було виділено під сільську бібліотеку.

Отже, з 1995 по 2011 р. Нижньомлинська СБФ №29 знаходиться в орендованому приміщенні Нижньомлинської школи.

Беззмінною завідуючою бібліотекою з 1978 по 2010 рік працювала Климко Тетяна Андріївна, з 2010 року Таровик Лідія Григорівна.

З листопада місяця 2016 року завідуючою бібліотеки працює Максименко Наталія Олександрівна.

При бібліотеці працює читацький актив, який допомагає бібліотекарю у виконанні завдання бібліотеки з популяризації книги, виховання читацьких інтересів.

Для виконання актуальних питань діяльності бібліотеки обрано раду бібліотеки. При бібліотеці створено клуб за інтересами «Дзвін», який складається з кількох секцій: «Світанок» - вивчає та пропагує українське народне мистецтво, звичаї та обряди рідного краю.

«Берегиня»-   вивчає, збирає та проводить практичні заняття з рукоділля (вишивки, бісероплетіння, лозоплетіння).

«Орхідея» – добровільне об`єднання людей, які люблять квіти, діляться досвідом вирощування їх і організовують виставки квітів.

«Пролісок» – об`єднання любителів які пробують своє перо в області поезії, літератури, історії. Проводять цікаві зустрічі з поетами та письменниками рідного краю, готують до друку книгу «Історія села Н. Млини із сивої давнини до наших днів».

Сільська бібліотека тісно співпрацює з шкільною бібліотекою Нижньомлинської школи у проведенні Всеукраїнської акції «Живи, книго» та «Найкращий читач року».

Бібліотечний фонд СБФ становить 8000 книг, та обслуговує 907 читачів. Поновлення фонду проводиться ЦБС та через проведення акції «Подаруй бібліотеці книгу» та «Періодичне видання – дітям».

Рада бібліотеки індивідуально працює з підприємцями. Це дає відчутні результати.

Робота бібліотеки організовується згідно плану, затвердженого дирекцією Полтавської ЦБС.

Проводиться наочна пропаганда літератури, книжкові тематичні виставки, презентації книг. бібліотечні уроки, зустрічі, екскурси в історію виникнення книги, тематичні вечори.

Традиційним стало проведення тематичних вечорів до дня Нового року, святого Миколая. святого Валентина. 8 березня, свята книги.

Учні залюбки беруть участь у конкурсах художників «Світ очима дітей», «Мальовнича Україна».

Діти і дорослі із ентузіазмом щорічно готуються до проведення осіннього балу, конкурсу композицій до дня визволення Полтавщини від німецько-фашистських загарбників.

Традиційними стали також конкурси «Юний віртуоз», «Справжні лицарі», «Господарочка», «Юний джентельмен».

Вхід на сайт

Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Copyright MyCorp © 2024uCoz